Tatuaż trwały czy tymczasowy?

Wprowadzanie barwnika pod skórę, w celu utrwalenia malunku, od zawsze było częścią kultury wielu plemion z Afryki, Azji czy Ameryki. Europejczycy z kolei nigdy nie wykonywali sobie tatuaży, dopiero stosunkowo niedawno, bo w XX wieku zaczęły się rozpowszechniać wśród ludzi. Mimo, to, jeszcze na początku tego wieku wiele osób utożsamiała je z kryminałem, nie były akceptowalne społecznie.

Jednak bardzo dużo zmienił się w tej kwestii w Polsce w ciągu kilku, minionych lat. przechadzając się po ulicy, szczególnie w większym mieście, zobaczymy osoby, których ciała zakrywają tatuaże. Jeden koło drugiego powstają kolejne studia, szkolenie się na tatuatora interesuje wiele osób, nie koniecznie tych z uzdolnieniami artystycznymi. Wystarczy dobry pomysł na własny styl i godziny ćwiczeń ręki na skórce od banana i można szukać chętnych. Jednak mimo, że malunki na ciele nie są obecnie już tak ekscentryczne jak dawniej, nadal wiele osób obawia się ich spróbować. Dla takich klientów wymyślono tatuaże zmywalne na zamówienie. Współczesne wzory wyglądają bardzo profesjonalnie, na pierwszy rzut oka ciężko spostrzec, że nie są to autentyczne malunki podskórne. Utrwalenie takiego wzoru na skórze jest oczywiście całkowicie bezbolesne, mamy dwie opcje do wyboru. Pierwszą są gotowe naklejki, które należy przyłożyć do skóry, przetrzeć wilgotną szmatką a następnie odkleić warstwę ochronną. Taki tatuaż jest mało trwały, intensywne szorowanie skóry zupełnie go usunie. Można jednak wybrać także bardziej artystyczną opcję, wykonaną z pomocą trwałych barwników na bazie henny. Wybieramy wzór lub zlecamy jego zaprojektowanie, określamy gamę kolorów, jaka ma na nim obowiązywać. Artysta nanosi kreski na naszą skórę z pomocą specjalnego przybornika, malunek utrzyma się na skórze nawet przez 2 tygodnie. Tatuaże zmywalne na zamówienie (http://mixprint.com.pl/index.php/sitodrukowe/tatuaze-zmywalne) wyglądają bardzo autentycznie, jednak nie są w ogóle bolesne. Wykonanie ich nie wiąże się również z ryzykiem powstanie chorób, które nam zagrażają w przypadku tradycyjnych tatuaży. Wykonawca malunku nie nakłuwa naszej skóry, a jedynie rozprowadza barwnik po jej powierzchni, dlatego sterylne warunki nie są wymagane w trakcie jego pracy. Poza tym możemy wybrać sobie dowolny wzór nie bacząc na konsekwencje – w końcu niedługo i tak zniknie z powierzchni naszej skóry.

Osoby, którym podobają się kolorowe tatuaże, modne w dzisiejszych czasach, mogą również skorzystać z alternatywnej opcji – zmywalnych malunków robionych barwnikami roślinnymi. Wiąże się to ze znacznie mniejszym ryzykiem niż tradycyjny tatuaż.

Wyrażenie siebie – tatuaże zmywalne