Otwiera auta w nagłych przypadkach

Zamknięte auto i brak kluczyków to sytuacja, która, wbrew pozorom, może zdarzyć się nawet najbardziej uważnemu kierowcy. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Czy warto działać na własną rękę czy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Przykładowe sytuacje

Awaryjne otwieranie drzwi auta to sytuacja, której nie życzymy ani sobie, ani innym kierowcom. Niestety taka konieczność zdarza się dość często w dobie nowoczesnych, centralnych zamków oraz systemów antywłamaniowych. To szczególnie popularna sytuacja zimą, kiedy uruchamiamy silnik samochodu, aby w środku zaczęło działać ogrzewanie, w tym samym czasie wychodząc z pojazdu, żeby odśnieżyć szyby. Wystarczy mocniejszy powiew wiatru lub nasza nieuwaga i drzwi zatrzaskują się z hukiem. Kluczyki zatrzaskujemy również w bagażniku, rozpakowując zakupy. Inna hipoteza to po prostu zwykłe zapominalstwo i roztargnienie – gubimy klucze, wpadają nam w praktycznie niedostępne miejsce, a natychmiast potrzebujemy dostać się na drugi koniec miasta. Istnieje jeszcze trzeci typ sytuacji – to działanie systemów przeciwwłamaniowych oraz różnego rodzaju awarie elektroniczne. Nowoczesne rozwiązania, które w teorii mają chronić nasze mienie przed kradzieżą czy zniszczeniem, czasem w nie do końca zrozumiały sposób (zazwyczaj w wyniku awarii elektroniki) wiedzą lepiej od samego kierowcy, kiedy drzwi powinny zostać zamknięte.

Obawy i konsekwencje

Warto zauważyć, że nieumiejętne otwieranie zamków samochodów może doprowadzić do poważnych konsekwencji związanych z funkcjonowaniem immobilizera, komputera pokładowego, systemu przeciwwłamaniowego itp. Dlatego próby otwarcia za pomocą amatorskich urządzeń na własną rękę mogą być nieskuteczne, a przede wszystkim – narazić nas na finansowe konsekwencje i dodatkowe naprawy. Na szczęście technika i doświadczenie osób zajmujących się tym tematem wychodzi na przeciw problemom. Istnieją już specjalne systemy do wyłączania immobilisera, a także do programowania kluczy. Skuteczność takich narzędzi, które posiadają niezbędne licencje i certyfikaty, jest naprawdę wysoka.

Proste rozwiązanie

Większość firm, świadczących usługi awaryjnego otwierania drzwi samochodowych, prowadzi serwis całodobowy. Dzięki temu, o każdej porze dnia i nocy możemy liczyć na szybki przyjazd pracownika z odpowiednim, specjalistycznym sprzętem. Oprócz otwarcia zamku, firmy oferują także działania uzupełniające – wymianę zamków, otwieranie drzwi wejściowych, garażowych oraz inne usługi ślusarskie. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę, czy posiada licencję zabezpieczenia technicznego, wydawaną przez Policję.