Szlaki górskie w regionie Racza

Szlaki górskie w regionie Racza

Nie brakuje ludzi, którzy jadą do Gruzji, aby zobaczyć region Racza. Gruzja to piękne państwo, które ma rozmaite zabytki. Turyści często jednak wybierają właśnie tego typu lokalizacje. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że tego typu rejony są uważane za ciekawe miejsca w Gruzji? Chodzi nie tylko o zabytki Gruzji. Trzeba bowiem podkreślić, że możliwa jest tutaj również gruzja wspinaczka. Chyba każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Jakie mamy szlaki górskie w rejonie Racza? O tym wszystkim dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu. Zapraszamy do lektury.

Na pewno warto wspomnieć o żółtym szlaku Chiora-Gona. Czym charakteryzuje się ten szlak? Trzeba podkreślić, że ma długość 19 km. Odznacza się średnim poziomem trudności. Nic więc dziwnego, że jest bardzo dobrym miejscem dla turystów, którzy chcą znaleźć ciekawe miejsca w Gruzji i jednocześnie powspinać się po tych pięknych górach. Jedziecie w teren regionu Racza? Gruzja to państwo, które wielu osobom kojarzy się właśnie przede wszystkim z górami. Warto zatem poznać szlaki. Żółty jest przeznaczony dla wycieczek pieszych, off-roadowych, a także konnych. Co jeszcze warto wiedzieć? Trzeba zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia z bardzo pięknymi widokami. Istotne jest to, że w Gonie nie znajduje się żaden pensjonat. Jeśli zatem chcecie po wycieczce pozwiedzać zabytki Gruzji, to musicie dobrze zaplanować całą trasę.

Kolejnym terenem wartym uwagi jest niebieski szlak Chiora-Notsara. Czym się on odznacza? Trzeba podkreślić, że tutaj także mamy do czynienia ze średnim poziomem trudności. Jeśli jedziecie do takiego państwa jak gruzja wspinaczka jest praktycznie obowiązkowa – szczególnie jeśli jesteście fanami chodzenia po górach. Trzeba zaznaczyć, że tutaj także ten szlak ma długość 19 kilometrów. Ma też takie samo przeznaczenie jakieś szlak żółty. Zakładając dobre warunki atmosferyczne turyści mogą podziwiać widoki różnych szczytów kaukaskich, co naprawdę robi bardzo duże wrażenie.

To jednak nie wszystko. Warto także wspomnieć o czerwonym szlaku, który ma 17 km długości. Trzeba zaznaczyć, że jest to szlak przeznaczone dla nawet amatorów. Poza tym jego zastosowanie to wycieczki konne. Prowadzi on przez piękne, malownicze lokalizacje, które są warte uwagi. Dzięki temu można zadbać o dawkę aktywności fizycznej oraz podziwiać naprawdę zapierające dech w piersiach widoki. Czy można chcieć czegoś więcej?

Czytaj więcej: http://visitoni.com/