Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480: co warto o nim wiedzieć?

Masz zamiar kupić ten model? Wciąż nie jesteś jednak do końca do niego przekonany? Czym zatem cechuje się taki sterownik? Jakie ma kluczowe zalety?

Marka Allen-Bradley nie zamierza spoczywać na laurach. Jest to podmiot doświadczony i rekomendowany. Co więcej, oferuje on bardzo dobrej jakości asortyment. Klienci mają naprawdę dużo opcji do dyspozycji. Dzisiaj możesz dowiedzieć się nieco więcej na temat sterownika CompactLogix 5480. Warto zaznaczyć, że to urządzenie łączy funkcje sterowania Logix i funkcje obliczeniowe systemu Windows – dzieje się to tylko w ramach jednej platformy. Dzięki temu na etapie tworzenia i uruchamiania aplikacji można m.in. zmniejszyć koszty. Sterowniki z tej rodziny są kompatybilne z systemem Windows 10 IoT Enterprise. Warto dodać, że równolegle działają z silnikiem sterowania Logix. Co istotne, modele CompactLogix obsługują aplikacje, które mogą realizować zadania pod kątem analityki, zbierania danych (na poziomie maszyny), czy przewidywanych obliczeń. Sporo faktów na temat tego zagadnienia znajduje się tutaj https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480-2/.

Jakie są kluczowe zalety sterownika CompactLogix 5480? Jest on programowany z poziomu narzędzia Studio 5000 Logix Designer. Na pewno nie brakuje mu uniwersalności. Wszak świetnie nadaje się do średnich i dużych aplikacji, które wymagają wysokiej wydajności. Poza tym sprawdza się on do szybkiego obrabiania dużej ilości danych na bazie Edge Computing. Opisywany sterownik umożliwia obsługę szybkich we/wy, a także sterowanie ruchem. Żadnego problemu nie stanowi również przyłączenie do sieci o topologii pierścienia/liniowej albo gwiazdy. „Na pokładzie” znajdują się trzy wbudowane porty Gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP.

Dzięki nim można m.in. liczyć na bardzo szybką komunikację. Nie można również zapominać o bezpieczeństwie. Ten model oferuje zaś jeszcze lepsze funkcje cyberbezpieczeństwa. Co ważne, obejmują one cyfrowo podpisane oprogramowanie układowe kontrolera, czy wykrywanie zmian, które zostały wprowadzone do sterownika itp.

To nie koniec zaawansowanych możliwości urządzeń z tej serii. Sterownik ma bowiem zintegrowany DisplayPort. Na skutek tego można go łatwo i szybko podłączyć do monitora przemysłowego – nawet o stosunkowo wysokiej rozdzielczości. Tymczasem dwa porty USB 3.0 zapewniają odpowiednią komunikację z urządzeniami peryferyjnymi systemu operacyjnego. Przy okazji użytkownik ma o wiele więcej możliwości przechowywania danych np. na nośnikach zewnętrznych.

Sterownik marki Allen-Bradley typu CompactLogix 5480 zajmuje się nie tylko sterowaniem urządzeniami automatyki, ale też gromadzeniem danych maszynowych (z możliwością ich podglądu przez pracowników). Dzięki temu operator zyskuje dostęp do informacji w pobliżu miejsca ich uzyskania, a to sprawia, że może szybciej podejmować trafne decyzje dotyczące produkcji. To nie koniec. Poza tym może również wcześniej zareagować na ewentualne problemy i wyeliminować ryzyko np. nieplanowanych postojów. Warto dodać, że dane są gromadzone na poziomie maszyny. Na skutek integracji z aplikacjami Windows nie ma konieczności stosowania dodatkowego komputera do obsługi sterownika. A to oznacza oszczędność miejsca i zasobów.

Masz zamiar poznać jeszcze inne fakty na temat tego modelu? O wszystkim opowiedzą Ci pracownicy firmy RAControls.