Jaki portfel ze skóry najlepiej wybrać dla mężczyzny?

Wbrew powszechnej opinii zakup nowego portfela nie jest rzeczą prostą. Wydawać by się mogło iż wystarczy aby skórzany portfel miał kilka kieszonek na karty kredytowe, kilka przegródek na banknoty oraz miejsce na monety. Jednak w momencie, gdy trzeba zakupić sobie portfel to zaczynają się schody. Istnieje bardzo dużo różnych fajnych modeli męskich portfeli ze skóry. Tak naprawdę nie wiadomo, który wybrać. Pojawia się zasadnicze pytanie czy lepszy portfel skórzany czy z eko skóry? W jakim stylu portfel będzie najlepszym wyborem?

 Jaki styl portfela skórzanego jest najlepszy?

Powszechnie można spotkać się z opinią iż skórzany męski portfel nie musi być w żaden sposób stylowy. Powinien być tylko: pojemny i praktyczny. Musi także mieścić się w tylnej kieszeni męskich spodni. Jednak to są powszechne stereotypy. Męski skórzany portfel powinien odpowiadać stylowi ubierania się oraz osobistym preferencją posiadającej go osoby. Dlatego też można wyróżnić kilka typów skórzanych męskich portfeli:
  • Klasyczny zwany także pełnym. Jego cechą charakterystyczna jest duża pojemność. W tym typie portfela można znaleźć miejsce zarówno na karty czy banknoty, ale także na monety tudzież rachunki. Tego typu portfele są podwójnie bądź potrójnie składane. Najczęściej zamykane są na zatrzask.
  • Sportowe, które rzadko są skórzane. Posiadają tą samą pojemność co portfele klasyczne, jednak różni je od nich bardziej sportowy fason. Najczęściej zamykane są na rzep, który przy otwieraniu portfela daje niezbyt miły dźwięk.
  • Podróżne, które są dedykowane tym mężczyzną, którzy chcą mieć wszystkie rzeczy: pieniądze, bilety oraz dokumenty w jednym miejscu. Portfele te są na tyle duże iż można w nich zmieścić paszport. Często są również wyposażone w pasek, dzięki czemu można je zawiesić na szyi.
  • Minimalistyczne, które ostatnio stały się bardzo modne. Od klasycznego portfela różnią się tym iż nie posiadają miejsca na bilon. Mają nie wielką ilość kieszonek na karty oraz banknoty. Portfel ten jest idealnym rozwiązaniem do garnituru czy marynarki, ponieważ wygląda estetyczne, a przy tym jest klasą samą w sobie.
  • Bilionówki mały zgrabny portfel na monety dla każdego eleganckiego mężczyzny, który lubi minimalizm.

Ekologiczna czy naturalna skóra?

Portfel należy do tych rzeczy na których mężczyzna nie powinien oszczędzać. Portfel skórzany powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale być również trwały.
Jednak jaki jest lepszy skórzany czy ze skóry ekologicznej? Każdy z nich ma swoje atuty. Portfel ze skóry ekologicznej jest tani lecz nie trwały. Dlatego dużo trwalszym rozwiązaniem jest zakup portfela ze skóry naturalnej. Najbardziej popularna w galanterii skórzanej jest skóra bydlęca, a najdelikatniejsza cielęca czy jagnięca.
Wybór odpowiedniego męskiego portfela nie jest łatwy. Naturalnie bardzo ważnym aspektem podczas zakupu portfela jest nie tylko styl wykonania, ale także jego cena. Obecnie można zakupić ładne portfele ze skóry naturalnej już za około 100 zł. Dzięki temu każdy stylowy mężczyzna może znaleźć coś dla siebie.