jak-leczyc-alzheimera

Jak leczyć alzheimera

Choroba Alzheimera jest najczęstszym powodem otępienia. Obecnie nie jest znane skuteczne lekarstwo cofające tę chorobę. Postępuje ona szybko, wymaga terapii indywidualnej, dobranej przez lekarza.Choroba nieodwracalnie uszkadza połączenia nerwowe, jednak dobre leki nowej generacji potrafią spowolnić ją i sprawić, że chory będzie żył z tą chorobą nawet piętnaście lat. Jest to długi czas, a najważniejsze jest podniesienie jakości życia takiej osoby.

Jakie leki na chorobę? Jak leczyć Alzheimera?

Na chorobę Alzheimera stosuje się leki poprawiające przepływ mózgowy i środki psychotropowe, nootropy. Poprawiają one nieco pamięć i procesy poznawcze, przedłużają sprawne funkcjonowanie. Stosuje się także agonistów receptora N-metylo-D-asparaginowego, który to lek wspomaga procesy poznawcze w początkowej fazie choroby. Nie wolno tych leków łączyć z żadnym alkoholem, należy podawać je regularnie, aby w żaden sposób nie zaburzyć procesów leczenia.

Poprawianie przepływu krwi w naczyniach

Przepływ krwi powinien być regulowany, bo dzięki temu mózg jest lepiej odżywiany. Polecane są leki z miłorzębu japońskiego, piracetam, winpocetyna, selegilina, nicergolina, prekursor choliny. Takie leki można podawać w dzień, nigdy na noc, ponieważ zaburzają sen.

Walcz z depresją

Chorobie Alzheimera często towarzyszy depresja, dlatego zaleca się podawanie leków antydepresyjnych. Leki te powodują większy apetyt, dlatego należy kontrolować masę ciała.

Leczenie pacjenta chorego na to schorzenie przebiega pod ścisłą kontrolą lekarza, przeprowadzane są badania, a pacjent jest pod ścisłą kontrolą lekarza prowadzącego. Leki najnowszej generacji potrafią wstrzymać chorobę na około 3 lata. Podawane są w formie tabletek lub plastrów, a ich działanie jest bardzo dobre. Pacjent powinien być pod bardzo dobrą kontrolą, ponieważ po pewnym czasie nie odróżnia dnia od nocy, nie odróżnia pór roku, nie czuje łaknienia, cierpi na bezsenność. Nie wiadomo co zrobi i w jaki sposób postąpi. Leczenie i podawanie tabletek należy do rodziny lub opiekunów osoby chorej na Alzheimera.

Więcej: http://neuro-care.com.pl/centrum-leczenia-choroby-alzheimera/

Dodaj komentarz